OPIS KONTENERA:

Kontener przystosowany do przechowywania aktywnego i pasywnego substancji niebezpiecznych. Solidna konstrukcja ramowa z profili zamkniętych i kształtowników walcowanych.

Wszystkie ściany boczne, dach , drzwi i podłoże całkowicie izolowane cieplnie z izolacją z wełny mineralnej niepalne – A2 zgodnie z normą DIN 4102-1. Zatwierdzone do przechowywania płynów łatwopalnych i wszystkich materiałów szkodliwych dla wody – wanny ociekowe wykonane zgodnie z europejską normą doboru wanien. Wanna wychwytowa z 5 mm blachy stalowej przystosowana do węglowodorów chlorowych WZ 2.2 (szczelnie spawana).

Półki kratowe wyjmowane ocynkowane ogniowo. Tylna i boczne ściany zabudowane regałami z regulowana wysokością półek do składowania pojemników różnej wielkości. Drzwi podwójne otwierane na oścież (2280 x 2343 mm). Kontener posiada agregat prądotwórczy zasili wszystkie elementy z wyposażenia kontenera, agregat zamknięty i zadaszony.

Kontener dopasowany do przechowywania substancji łatwopalnych:
– izopropanol,
– metyloetyloketon.

Warunki konieczne (wynikające z kart charakterystyk) do przechowywania substancji:
– zakres temperatur 15 – 25°C przez cały rok,
– wentylacja EX na poziomie 10 wymian/ h
– wanna ociekowa zbiorcza – ochrona środowiska,
– klimatyzator EX 2 funkcyjny działający w jako urządzenie chłodzące i zimą jako grzejące.

Urządzenia znajdujące się w kontenerze:

icon01

Agregat prądotwórczy

Umieszczony na zewnątrz kontenera zabezpieczony obudową przed warunkami atmosferycznymi, jest podłączony do gniazda na obudowie szafy sterującej kontenera. W sytuacjach awaryjnych tj. brak zasilania stanowi źródło energii dla szafy sterowniczej. Zespół prądotwórczy automatycznie po zaniku zasilania z sieci włączy się. W szafie SZR przełączy zasilanie z sieci na zasilanie z agregatu.

icon02

Klimatyzator EX Atex

Zadaniem zainstalowanego klimatyzatora w wersji przeciwwybuchowej jest m.in. obniżenie temperatury w pomieszczeniu. Klimatyzator może również pełnić funkcję grzewczą w kontenerze.

icon03

Wentylator HCBT EX Atex

Zadaniem zamontowanego wentylatora dedykowanego dla strefy EX umieszczonego na prawej wewnętrznej ścianie kontenera jest odprowadzenie zanieczyszczonego powietrza na zewnątrz pomieszczenia.

icon01

Grzejnik elektr. 2kW EX Atex

Grzejnik elektryczny jest dobrany do kubatury kontenera. Ma za zadanie ogrzać pomieszczenie do zadanej temperatury, którą reguluje sterownik.

icon02

Czujnik temperatury

Mierzy temperaturę w kontenerze. Gdy temperatura przekroczy 25 °C przekazuje informację dla sygnalizatora akustyczno-świetlnego.

icon02

Sygnalizator alarmowy

Odbiera sygnał od czujnika temperatury. W momencie gdy temperatura przekracza 25 °C wydaje sygnał akustyczny oraz świetlny. Sygnalizator również wydaje sygnał akustyczno-świetlny w momencie zaniku napięcia.

icon01

Oświetlenie EX Atex

Oświetla wnętrze kontenera. Przeznaczona jest do zastosowań w pomieszczeniach zagrożonych wybuchem, przy obecności łatwopalnych oparów, gazów, pyłu. Oprawa o mocy 2 x 58W i szczelności IP66.

icon02

Gniazdo elektryczne EX Atex

Gniazdo wtyczkowe zamontowane w wersji dla strefy Ex 230V, 16A.

Gwarancja temperatury na poziomie 15-25°C przez cały rok.

Dokumentacja:

Więcej zdjęć:

Szczegóły:

  • długość kontenera: 3500 mm
  • głębokość kontenera: 3500 mm
  • wysokość kontenera: 2500 mm
  • obciążenie dachu: 110 kg/m2
  • obciążenie wanny wychwytowej: 2000 kg/m2

Nie znalazłeś jeszcze odpowiedniego rozwiązania dla Twoich potrzeb ?